Ureaplasma jätkuvalt positiivne 07.03.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

pöördun Teie poole murega, mis puudutab minu meest, vanus 43 aastat. Tal on Ureaplasma parvum jätkuvalt positiivne, saanud selle vastu ravi kolmel korral (Sumamed, Doxycyclin), aga seni tulemusteta. Ta on käinud Teie vastuvõtul lastetuse küsimuses, viimast korda augustis 2010, siis sai taas ureaplasma ravi, peale seda näitas test ikka positiivset tulemust. Eesnäärme põletikku tal ei tuvastatud. Mina olen läbinud ureaplasma ravi ja test peale seda on olnud negatiivne. Ma ei mõista siinjuures ühte asja, sest minul oli ainsana ureaplasma urealyticum positiivne, aga mehel hoopis parvum? Kasutame praegu kondoomi. Mehele ütles kohalik arst, et ureaplasma parvumit ei ravita, aga olen Teie nõuandeid lugenuna saanud aru, et mehel oleks siiski tarvis see välja ravida. Samuti ei taha ma seda enesele uuesti tagasi saada. Mida me võiksime edasi teha?


Lugupidamisega, E. Pärnust

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Keeruline lugu. Mul on aastas vaid üksikuid mehi, kel ureplasma ravi pole tulemust andnud. Teie juhtu ma laias plaanis mäletan. Antud juhul soovitaksin raviotsuse tegemiseks teha veelkord sperma analüüs koos Il-6 analüüsiga. Kui kõik näitajad on normi piires ja ühtegi viidet ka varjatud põletikele pole, siis me ravimata jättes suure tõenäosusega väga valet otsust ei tee.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Ureaplasma

Tere. Selline küsimus: tuvastati Ureaplasma positiivne. Ostsin tabletid välja ja küsin, kas pean koos naisega neid võtma või üksi. 4 pakki sain apteegis kaasa.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Ei tea, mis tüüpi ureaplasma, mis ravimid, kui palju ravimeid. Sellise info alusel kahjuks mõistlikult vastata ei saa. Ise ravin ureplasmat vaid siis, kui see tekitab sugutraktis põletikku. Enamik juhte ...

Loe edasi

Ureaplasma Parvum

Käisin selle nädala alguses Tallinna Tartu Ülikooli Kliinikumi meestekliinikus suguhaiguste kontrollis. Hommikuse uriini proovi tulemused andsid positiivse vastuse Ureaplasma Parvum-ile.

Ligi ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Ureplasma on jätkuvalt üsna ebaselge mikroob. Tänasel päeval on minu soovitused ja käitumine järgine:
Kui leiame u. urealyticumi, siis enamasti ravime
Kui leiame u. parvumi, siis sõltub ravi ...

Loe edasi

Ureaplasma parvum

Tere,
Elukaaslasel avastati Pelgulinna naistekliinikus ureaplasma (kas U. urealyticum või U. parvum, seda ei tea - arvatavasti ei kasutatud PCR-meetodit).
Pärast seda tegime mõlemad 10-päevase ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Ureaplasma suhtes on arstide seas vastakad seisukohad. Mina kuulun tänase teadmise alusel nende arstide sekka, kes peavad ureplasmat alati oluliseks ja ravi vajavaks sugutrakti mikroobiks. Ravi osas peab ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: