Seksuaalelu häire 31.10.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Tegelikult olen abikaasa ja muretsen mehe tervise pärast. On üleliia närviline. Kõik on kindlasti seotud sellega, et ei saa enam uhkustada oma sekseluga. Mees on autojuht, istub kaua roolis, olen otsinud igasuguseid vahendeid sh toidulisandid, kuid olukord pole eriti paranenud, pigem vastupidi. Millest peaks kindlasti alustam ja jätkama, et seksuaalne elu läheks korda? Vabandan oma küsimuse pärast. Olen Teile ette tänulik vastuse eest.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Vabandada pole siin midagi! Vastupidi - on täiesti loomulik toetada oma lähedase inimese probleemide lahendamist. Mehe seksuaalse võimekuse põhjuseid on palju. Enamik neist positiivses suunas mõjutatavad. Ka juhul, kui probleemid ltulenevad ihtsalt vanusest, ametist jvõi eluvisiist on võimalik ravimitega pea kõikide meeste seksuaalelu olulisel määral parandada.