Kubemesong 22.05.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Käisin sellel nädalal dr. Poolametsa vastuvõtul ning ta kahtlustas, et mul on parempoolne kubemesong, andis saatekirja kirurgile. Veel on mul probleem olnud sellega, et aasta jooksul pole naine rasestunud ja selle tõttu tuleb teha analüüse. Sooviks teada, mida kujutab endast 3PCR analüüs ja kuidas tehakse 2 klaasi testi e. eesnäärme sekreedi uuringut. Kas kubemesong võib mõjutada viljakust? Song mul valu ei tekita, aga natuke ebamugavustunne on. Kas raskeid asju tõstes võib asi hullemaks minna? Kas suvel songa operatsioone tehakse? Mida tähendab anamneesis infertiilsus(see on ka kirjutatud saatekirjale)?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Song viljakust ei mõjuta, kuid vajab noorel mehel siiski kindlasti ravi. Raskete asjade tõstmisel võib haigus kiiresti süveneda. Opi järjekordade kohta ei oska ma midagi tarka öelda. PCR analüüsid on suguguhaiguste testid mida dr. Poolamets eelistab enamasti võtta kusitist. Eesnäärme sekreedi uuringuks anti teile juhis kätte - lugege see läbi. Infertiilsus = lastetus.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Kubemesong

Tere
Isal avastati kubemesong. Kas on vajalik operatsioon?
Ta on ülekaaluline ja kergelt dementne ( kunagise trauma tagajärjel)

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kui kubemesong vaevusi ei põhjusta, pole operatsioon vajalik. Songa puhul on väike oht küll pitsumiseks, kuid see pole eriti suur - kuskil 2%. Dementsus ja ülekaal pole vastunäidustuseks, kuid mingil ...

Loe edasi

Kubemesong

Tervist! Käisin 12 päeva tagasi laparoskoopilisel kubemesonga lõikusel ja tahtsin Teilt küsida kas se on normaalne, et kubeme on rõhuv ebamugavus tunne ja munandis samuti või muretsen ma asjata?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Need küsimused peaksite esitama teid opereerinud kirurgile/raviasutusele. Neil on vastutus lahendada ka opijärgsed probleemid. Mina kahjuks selle ala spetsialist ei ole.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: