Kubemesong 22.05.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Käisin sellel nädalal dr. Poolametsa vastuvõtul ning ta kahtlustas, et mul on parempoolne kubemesong, andis saatekirja kirurgile. Veel on mul probleem olnud sellega, et aasta jooksul pole naine rasestunud ja selle tõttu tuleb teha analüüse. Sooviks teada, mida kujutab endast 3PCR analüüs ja kuidas tehakse 2 klaasi testi e. eesnäärme sekreedi uuringut. Kas kubemesong võib mõjutada viljakust? Song mul valu ei tekita, aga natuke ebamugavustunne on. Kas raskeid asju tõstes võib asi hullemaks minna? Kas suvel songa operatsioone tehakse? Mida tähendab anamneesis infertiilsus(see on ka kirjutatud saatekirjale)?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Song viljakust ei mõjuta, kuid vajab noorel mehel siiski kindlasti ravi. Raskete asjade tõstmisel võib haigus kiiresti süveneda. Opi järjekordade kohta ei oska ma midagi tarka öelda. PCR analüüsid on suguguhaiguste testid mida dr. Poolamets eelistab enamasti võtta kusitist. Eesnäärme sekreedi uuringuks anti teile juhis kätte - lugege see läbi. Infertiilsus = lastetus.