Peenise paistetus 22.03.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, olen 22-aastane ja on selline mure, et peenise tüve ja pea vaheline osa on paistes (lisasin pildi). Natuke on valus või hell. Varem on ka nii läinud, aga siis oli vähem ning sain eesnaha peale tõmmata ja läks paistetus ära. Üleüldse, kui eesnaha pealt maha tõmban, siis on selle alune hell natuke ... ja kui suguti jäigaks läheb, siis on natuke valulik, ma ei tea kas see eesnahk on veidi kitsas ja poob vm. ja sellepärast jäigas olekus veidi valus. :( Kas on kuidagi võimalik ravida või peab arsti vastuvõtule minema?
Ette tänades ja abi oodates.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegemist on parafimoosiga, mis vajaks kiiret arstikku vahelegamist. Soovitan pöörduda erakorralist meditsiiniabi pakkuvasse haiglasse, et mure võimalikult kiiresti korrigeeritud saaks. Enamasti on selles faasis haigus veel ilma operatsioonita ravitav!
Põhjuseks on eesnaha mõningane kitsus ja kui sel juhul jääb üle peenise pea liikunud eesnahk tagasi toomata, siis mõne aja jooksul häirub seal koevedeliku vool ja tekib paistetus.