Kuseteede põletik meestel 17.02.09 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on küsimus seoses valuliku urineerimise, ebamugavustundega sugutis ja vähese pruunika eritisega. Olen alla 30 aastane mees, mitme-aastases püsisuhtes. Umbes 1.5 aastat tagasi raviti mul ureaplasmoosi nimelist haigust. Lasin tookord testida pea kõigi suguhaiguste (sh HIV) osas, tuvastati ainult ureaplasmoos. Mind ja mu partnerit raviti doxycycline'iga ja probleemid tolleks korraks kadusid.

Nüüd, umbes nädal tagasi külmetusin kergelt sporti tehes (kerge valu alaseljas, üldine haigustunne) ja tekkis ebmugavustunne sugutis ja urineerimine muutus valulikuks, sugutist tuli ka vähesel määral eritist.

Käisin kiiresti meestearstil. Arst võttis ureaplasma, mükoplasma, gonorröa, klamüüdia, trihhomonoosi (vblla midagi veel, põhimõtteliselt kõik tuntumad sellist põletikku tekitavad haigused) ja "boonusena" HIV ja süüfilise analüüsid. Kandidoosi sümptomeid arst ei leidnud. Arst määras kohe 15 päevaks 2x100mg Doxycycline'i, mida olen nüüd 5 päeva võtnud.

Partner käis naistearstil, tal diagnoositi vaatlusel kandidoos, muud tulemused pole veel teada.

Täna sain teada, et kõik minu analüüsid andsid negatiivse tulemuse. S.t. ühtegi testitud suguhaigustest mul pole. Samas on sugutis senini häiriv tunne, vähene eritis. Uus arsti aeg 1.5 nädala pärast.

Küsimused:
1) Kas meestel võib ka "lihtsalt", ilma suguhaiguseta, selline kuseteede põletik esineda?
2) Kas mul võib olla kandidoos, mis ei löö (sageda pesemise tõttu?) välja mujal, kui kuseteedes?
3) Kas on mingi "universaalne" käsimüügiravim, mida ülalmainitu vastu tarbida?

Aitäh!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Vastused:
1) võib küll - suguhaiguste leiu tõenäosus sedatüüpi kaebuste korral on kuskil 20%. Mikroobidest tulevad arvesse veel tavamikroobid (tüüpiliseim E. coli). Kõige tüüpilisem variant on see, et külmetusega ägenes seni varjatult kulgenud eesnäärme põletik
2) kandidoos sisemistes kuseteedes pole reaalne - seal pole tal lihtsalt toitu
3) universaalset rohtu pole kahjuks pakkuda
Kui kaebused püsivad, siis soovitan läbi teha veidi laiendatud uuringud haiguste suhtes, millest enne kõnelesin.
Edu soovides
Margus Punab