Seksuaaltungi puudumine meesterahval 31.07.08 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen 28-aastane naine ja elan koos sama vana mehega. Viimase kahe aasta jooksul oleme seksinud 3 korda. Mees ise ütleb, et ta lihtsalt ei taha, kord on väsinud, kord on tuju paha jne. Kui me ei elanud koos, oli kõik väga hästi, seksisime 1-3 korda nädalas. Samas muidu klapime hästi, kumbki lahku minna ei taha, tahame seda probleemi lahendada, mees ise ei oska arvata, milles võiks asi olla. Aga ta ei usu ka eriti, et see võiks olla haiglaslik, ja ei taha eriti kuhugi abi saamiseks pöörduda, kuna ta ise tunneb end väidatavalt hästi. Ütleb, et temal on paha ainult sellepärast, et minul on ebamugav nii.
Tal on Crohni tõbi, võtab ravimeid, kuid raviarst arvas, et ta ei tea, et see oleks kellelgi mõjutanud seksuaalsust.
Mis võib sellist asja põhjustada ja mida teha?
Juba ette tänades
Kaisa

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Keeruline lugu. Seksuaalse huvi langusel on väga palju eri vallast põhjuseid. Crohni tõbe seostatakse teoorias munandi funktsiooni häirega, seega peaks kindlasti alustama hormoonuuringutest. Ilma meest nägemata ja lugu täpsemalt teadmata pole head nõu võimalik anda. Julgustuseks võin öelda, et enam kui 90% juhtudest oleme meeste seksuaalhäirete ravil edukad.
Edu soovides
Margus Punab