Lapse laskumata munandid 26.09.07 / Meestearst

Külastaja küsib:

Juba 5 aastasel poisil ei ole munandid alati paigas. Rahulikus olekus (soojas vannis) kõik ok. Perearst ei ole kunagi kontrollinud.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Sellist situatsiooni nimetakase refraktaarseteks munanditeks. Isegi paljudel täiskasvanud meestel liiguvad munandid stressi või külma mõjul, aga ka seksi ajal kubemekanalisse. Kui olete kindlel, et rahuolekus ja vannis on munandid ikkagi muandikotis, kasvõi selle ülaosas, siis vähemalt oma praeguse teadmise juures ma mingit ravi ei soovita. Igaks juhuks võiks kontrollida munandite suurust kuskil vanuses 8-9 eluaastat.
Edu soovides
Margus Punab