Peenise pikkus 14.08.07 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, mul on enda arvates üks väga suur mure. Sain äsja 19, kuid minu peenise pikkus on väga väga väike, puhkanud olekus vahepeal isegi kuskil 5cm (pole mõõtnud), ja erekteerunud olekus alla 13cm, ümbermõõtu ei tea, ja see on nagu väga väike, ise peale vaadates. Ja teiseks toimub erutus üli kergelt ja samuti ka seemnepurse. See on rikkunud väga palju minu elu, ei julge isegi trennikaaslastega peale trenni dushi alla minna, rääkimata oma tüdrukust, kellega koos juba pea 3 kuud, tema käitumisest selgelt aru saada, et soovib seksida, kuid ma alati otsin vabandusi. Paluks suurt abi, kas annab midagi teha, või lootusetu juhtum? Sooviks palju infot ja abi.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegema peate seda, et lõpetage mõtetute asjade pärast põdemine. Eesti meeste keskmine peenise pikkus jääb 13-14 cm juurde. Väikeseks peeniseks võib vast pidada sellist, kus pikkus jääb selgelt alla 10 cm - ka nendest meestest (ja nende partneritest) on >90 % oma seksuaaleluga täiesti rahul. Rahulolu seksuaaleluga ei sõltu mitte peenise pikkusest ja vahekorra kestvusest vaid suhte psühholoogilisest poolest ja olulisel määral ka eelmängu kvaliteedist. Kõigil meestel muutub peenis külmas ja sportides väiksemaks. Teie puhul lisandub veel püsivast põdemisest tingitud stresshormoonide mõju.
Lõpetage põdemine ja elage loomulikku elu!

Edu soovides
Margus Punab