punetised peenise peal 15.04.07 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere... täna duši alla astudes leidsin eest "meeldiva" üllatuse. Nimelt oli peenise peale ja eesnahale tekkinud mõned punased punnid ja ka mõni laik. tegemist polegi vist niivõrd punnidega vaid mõninga punase laiguga. Mingit valu sellega pole kaasnenud aaga mure on väga suur. Kuskil 2 nädalat tagasi oli juhusuhe, kus sain oraalseksi ilma kondoomita aga seks ise toimus kondoomiga. Partneril enda teada pole mingit haigust küll olnud, kuna kõik on toimunud turvaseksi tsoonides. Kas on põhjust muretseda mingi suguhaiguse osas või võib see lihtsalt olla mingi seen, mis tekib 2 nädalat hiljem?

ette tänades.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui on ikkagi olnud juhusuhe, siis tasuks südamerahuks ikkagi suguhaiguste uuringud ära teha. Punetus peenisel viitab mingile võõrmikroobile/-seenele/-viirusele. Enamasti suudab organism mõne päevaga mikroobi kontrollimatu levimise ära piirata, kuid alati mitte seda hävitada. Soovitan uuringutele tulla.
Edu soovides
Margus Punab