ealised üleminekud meestel 12.07.06 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen jõudnud seitsmekümneseks saada, mis iseenesest ju kena saavatus. Nähtavasti toimub ka spermatogenees edasi, ehkki vast veidi aeglasemalt. Olen õnnelikus pikaajalises abielus, ning meie seksuaalelu kestab veidi mõõdukamas tempos edasi.
Viimasel ajal olen siiski täheldanud teatud valulikkust eesnaha ühel serval ja ka sugutiluki piirkonnas, kas just põletikulised nähud, aga sinnapoole. Olen lugenud, et meestel minu vanuses, võib olla teatud ealisi muutusi eesnahaga, selle liikuvusega jne. Eesnahk on nagu veidi pikenenud ja meenutab lapsepõlve... Mis on selles normaalset , mida ebanormaalselt? Kas tuleks kasutada mingeid mahendavaid salve või erilisi hügieeniprotseduure.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kõigepealt õnnitlen väga hea tervise puhul!
Kahjuks eesnaha poole pealt head nõu ilma hetkeseisu nägemata anda ei saa. Kui ikka valulikkus on olemas, siis võib kahtlustada eesnaha (kroonilist) põletikku. Kindlasti on hea hoida normaalset hügieenitaset. Optimaalne on pesta peenist kaks korda päevas, neist vaid üks kord leebe seebiga. Kergematel juhtudel võib abi olla pesujärgsest loputamisest kummeliteega. Arvestades vanust ja kaebuste iseloomu soovitan siiski kindlasti vastuvõtule tulla.
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Propecia ja rinnavähk

Tervist,
Millistel meestel on oht Propecia tarvitamisel saada rinnavähk? Millistel meestel see oht on nullilähedane?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Ei saa küsimusest aru. Rinnavähk meestel on üliharv haigus - maksimaalselt paar juhtu aastas. Üldiselt - risk on suurem munandi arenguhäirete ja olulise suguhormoonide tasakaaluhäirega meestel. Kui on ...

Loe edasi

papilloomviirus partneril

Tere

Elukaaslasel diagnoositi papilloomviirus. Sooviksin teada kuidas see meestel avaldub ja millele tähelepanu pöörata?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Papilloomiviirus võib meestel põhjustada alaägedat eesnaha põletikku ja aktiivsema viiruse puhul ka soolatüüka laadseid näsasid eesnahal, peenise pea piirkonnas ja kusitis. Enamikel juhtudel meestel siiski ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: