eesnäärme nahk 04.09.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Vahel, kui ma duši all olles eesnäärme peeniselt eemaldan ja eesnäärme alumist osa sooja veega loputan, ei taha eesnääre korralikult üle peenise tagasi minna. Aga see ei ole kogu aeg nii.
Vanust on mul peaaegu 16 ja mind huvitab, kas see on tingitid sellest, et ma eemaldan eesnäärme liiga kaugele või liiga kauaks, või siis on põhjus tingitud millestki muust.
Oleksin teile tänulik informatsiooni eest.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Eesnaha (mitte eesnäärme) alust pinda peaks teie vanuses pesema iga päev! Tegemist on normaalse eakohase eesnaha suhtelise kitsusega, mis normaalse hügieeni puhul vasti ära kaob.
Edu soovides
Margus Punab