potentsi probleemid 30.08.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

olen 52.a mees kellel algasid potentsi probleemid 4-5.a aastat tagasi. Läksin naisest paar aastat tagasi lahku, põhjuseks "kõrvalhüpped", kuna tundsin, et endast tunduvalt noorematega ja (erinevate) naistega kõik laabus hästi, oma naisega aga mitte. Olen paar korda põdenud ka suguhaigusi (klamüüdia, gonorröa, trihhomonoos). Varem olin ka kõva napsumees, praegu praktiliselt ei tarbi. Suitsetan aga küll. Elan nüüd endast 15.a.nooremaga, aga algavad samad jamad. Jälle on ainult "kõrvalhüpped" Ok, kodus aga asi kesine. Suguhaigused on välja ravitud.
Kas on võimalik, et potents veelgi langeb, vaatamata tervislikule elule? Miks "kõrvalhüpetega" on kõik korras, aga kodus jälle asi vilets? Kas potentsi langus on seotud ka suguhaigustega? Kas probleemi lahendus on ainult viagra?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Erektsioonihairete riskifaktoreid on teil palju ja ilmselt kipub potents ka edaspidi ennaktempos alla käima. Põletikud on tüüpiliseks erektsioonihäire põhjuseks. Arvatavallt olete seda tüüpi mees, kellele uus ja huvitav partner hormoonid paremini tööle paneb. Siiski soovitaksin vastuvõtule tulla ja korralikud uuringud läbi teha. Ravi kohta saab midagi öelda peale uuringuid.
Edu soovides
Margus Punab