potentsi probleemid 30.08.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

olen 52.a mees kellel algasid potentsi probleemid 4-5.a aastat tagasi. Läksin naisest paar aastat tagasi lahku, põhjuseks "kõrvalhüpped", kuna tundsin, et endast tunduvalt noorematega ja (erinevate) naistega kõik laabus hästi, oma naisega aga mitte. Olen paar korda põdenud ka suguhaigusi (klamüüdia, gonorröa, trihhomonoos). Varem olin ka kõva napsumees, praegu praktiliselt ei tarbi. Suitsetan aga küll. Elan nüüd endast 15.a.nooremaga, aga algavad samad jamad. Jälle on ainult "kõrvalhüpped" Ok, kodus aga asi kesine. Suguhaigused on välja ravitud.
Kas on võimalik, et potents veelgi langeb, vaatamata tervislikule elule? Miks "kõrvalhüpetega" on kõik korras, aga kodus jälle asi vilets? Kas potentsi langus on seotud ka suguhaigustega? Kas probleemi lahendus on ainult viagra?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Erektsioonihairete riskifaktoreid on teil palju ja ilmselt kipub potents ka edaspidi ennaktempos alla käima. Põletikud on tüüpiliseks erektsioonihäire põhjuseks. Arvatavallt olete seda tüüpi mees, kellele uus ja huvitav partner hormoonid paremini tööle paneb. Siiski soovitaksin vastuvõtule tulla ja korralikud uuringud läbi teha. Ravi kohta saab midagi öelda peale uuringuid.
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Potentsi langus

Tere!

probleem on järgnev, nimelt olen 20-aastane ja kuu aega tagasi tekkisid probleemid vahekorda astumisega.Oleme proovinud korduvalt, kuid ei ole võimalik, sest erektsioon on liiga nõrk.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Olen loll ja järjekindel. Kolmas kord järjest täna annan soovituse tulla spetsialisti (androloogi/meestearsti) vastuvõtule Ülikooli meestekliinikusse kas Tallinnas või Tartus. Kontakt meestekliinik@kliinikum.ee
Loe edasi

potents

Tere. Kui palju võib alaselja probleem mõjutada potentsi? Selja hädad on vaevanud pikalt. olen käinud ka mitmete tohtrite ja manuaalterapeutide juures. kohati on läinud paremaks, siis jälle kehvemaks. ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Iga tõsisem üldhaigus mõjutab tahes või tahtmata ka mehe seksuaalvõimekust. Arvestades vanust ei pruugi probleem siiski olla seotud vaid selja hädadega. Soovitan tulla uuringutele. Usun, et teid on võimalik ...

Loe edasi

potentsi probleem

Oen 51a ja nagu vara veel püss põõsa visata,tahaks teada kui pikad on teie vastuvõtu järjekorrad?Lugupidamisega.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Vara kindlasti!
Vastuvõtuaegade kohta saate info meie registreerimiskeskusest tel. 7319323 või 53318008. Kindlasti on võimalik teid aidata.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi

potentsi langus ravimite kasutamisest

Kasutan antidepressante ja vererõhualandajaid (mitte korrapäraselt), kuna peale nende kasutamist on potentsi langus ja huvi väheneb sexi vastu. Kas peale rohtude võtmise lõpetamist potents taastub. Kui ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Muutused on alati individuaalsed ja sõltuvad teie peenise veresoonte seisundist. Kui asi ei normaliseeru, siis võib abi küsida meestearstilt.

Loe edasi

veenilaiendi op.

Kuidas toimub veenilainedi operatsioon?

olen kuskilt kuulnud, et laienenud veen pannakse hoopis kinni. aga siis ju pole verel kuskilt kaudu üldse liikuda!? või kuidas?

palun ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Veenilaiendi opil pannakse tõesti veen kinni. Põhitee sulgemisel arenevad aja (enamasti 1 kuu) jooksul välja teised olemasolevad, tavasituatsioonis väiksemad veeeniteed.
Veenilaiendi operatsiooni ...

Loe edasi

eesnäärme põletik

Kas eesnäärme põletikku on võimalik täiesti välja ravida? Kas eesnäärme põletiku põhjuseks võib olla põetud kuid välja ravitud gonörrea ja klamüüdia ?Esinevad ka potentsi probleemid. Kas eelpool nimetatud ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

1. Enamasti on (välja) ravitav. Ajaliselt võib siiski kuluda kuid.
2. Suguhaigused on tüüpiliseks (>30% juhtudest) prostatiiti käivitavaks teguriks.
3. Potentsihäirete lisandumine viitab, et ...

Loe edasi

potents ja põletikud

Kas on võimalik enda teadmata põdeda 10.a.klamüüdiat ja trihhomonust? Kui see on võimalik, siis mis tüsistused võivad mul olla?
Otseseid kaebusi ei ole olnud. Kuid on esinenud seljavalusi ja viimased ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Selles vanuses meeste puhul on kõige tõenäolisemaks potentsi languse põhjuseks eesnäärme põletik, millele viitavad ka kusemishäired. Välja ravimata klamüüdia ja trihhomoonas võivad olla prostatiidi põhjuseks.
Loe edasi

potents

Tere

Kuhu ja kelle poole pöörduda potentsi probleemidega, asi tõsine!

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Meestearsti poole. Küsimusele kuhu leiate vastuse arsti tutvustusest.
Edu
Margus Punab

Loe edasi

veenilaiend

Tere, mul on ühel munandil veenilaiend, et tekkis selline küsimus: kuidas ja mis moodi see potentsi mõjutab? ja kuidas seda ravitakse?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kõigepealt tuleb selgeks teha, kas seda üldse on vaja ravida. 80 % veenilaiendiga meestest ei vaja mingit ravi.
Veenilaiend võib esmalt mõjutada mehe viljakust. Paarkümmend aastat hiljem võib enneaegselt ...

Loe edasi

teised ravimid

Millised käsimüügis olevad potentsi tõstvaid ravimeid soovitate.Kas mingitest kreemidest võib kasu olla,näiteks "herakles"?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Ei soovita raha raisata!
Edu
Margus Punab

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: