munand-juha-manus 13.04.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

mul oli se probleen et munand tegi valu ja külastasin Tartu Ülikooli Kliinikumi tallinnas.. mul tegi valu se juha ja se ühendus mis seob keha munandiga.. ja kui arstijuures käisin mis oli ommiku poole.. siis tema uuris ja ytles et veresoone laiendit ei ole ja ei tohix midagi hullu olla.. ja pani mind analüüse tegema.. aga ma tahtsin teada just seda et mul se juha või soon nigu muudab oma olekut päeva jooksul... arstijuures olles mis hommiku poole oli .. siis mul munandikott oli mitte lõdvas olekus .. ja manus ka palju väiksem ..üldse puhanud nagu.. aga pärast trenne ja jookse.. näiteks praegu õhtul on munandi juha krobeline.. ja pikem.. et äkki võib ikka olla tegi veenilaiendiga vms.. valu teeb nagu vasaku manuse ühendus koht munandiga.. mis läbi munandikoti paistab siniste verseoontega. ja arst rääkis et teine munand ongi teise asentusega et manus on paremal munandil eespool... aga paremal munandil niisuurt manust nigu ei esine..
ise arvan et põhjuseks võis olla ka see.. et näiteks kui minevikus olles ma maganud olen külili.. ja põlved puutuvad kokku.. ja olen tähele pannud et parem munand jääb ettepoole aga vasak munand jääb kahe jala vahele või teiselepoole.. ja kardan et sellega on äkki viga tehtud juhale-manusele.. et on ringet takistatud sellise olekuga öösiti.. ja nüüd muret teeb..
nüüd magan ainult seljapeal.. et sellist asja enam ei esineks.. ma lihtsalt ei teagi..
jama on see et ma ei saa uuringuid ära teha.. kuna kool sai natuke üle kuuaja tagasi läbi .. ja haigekassa pandi kinni mul.. ja avatakse alles paari kuupärast.. ja siis natukese ajapärast kohe sõjaväkke.. :(
aga mis oleks niisama munanditele kasulikum.. et kas kuum vesi pole hea.. või peale trenni parem jahedat vett kasutada vms.. või mõnda kreemi võib proovida..
ette tänades Margus

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Magamisasendist küll mingit traumat ei sünni.
Ilma lisauuringuteta siis midagi tarka öelda ei saa. Veenilaiendi välistamiseks tasuks teid tõesti vähemalt veel üks kord läbi vaadata. Ei soe ega külm kahjuks teie probleemi ei lahenda.
Haigekassa küsimused peab iga inimene ikka ise ära lahendama...
Edu soovides
Margus Punab