Ikka see punn. 25.02.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Küsimus: Imelikud punnid

Munandi kotil on üks suur punn,mis varem oli väiksem aga mis aeg-ajalt on suuremaks kasvanud ja kui seda sai pigistatud siis tuli sealt mingit valget ollust välja.Nüüd kui punn juba suurem,mingi 0,5-1cm läbimõõduga siis enam pigistada ei saa,nahk on peal nii paks.
Kunagi helistasin Karu tn. kliinikusse kus räägiti midagi kirurgilisest sekkumisest.On see tõsi et vaja lõikust?

Vastab: Dr. Margus Punab, meestearst, TÜ Kliinikumi Androloogiakeskus Tartus ja Tallinnas

Ilmselt on tegemist umbunud rasunäärmega. Näppida pole vaja - küll ise ära kaob. Kui on tõesti püsinud juba mitu kuud, siis tasuks näitama tulla. Kirurgiline ravi on vaid üks võimalustest.
Edu soovides
Margus Punab

Teema jätk:
Asi just selles ongi et see punn on kasvanud juba mitu aastat ja nüüd on ta veel kõva nagu kivi ja selline kobara välimusega ning pigistada enam ei saagi.Ega ta eriti segagi,aga see nagu mingi saatanamärk küljes,naine tunneb pimesi katsudes ka ära kas mees on oma või võõras.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui punn rahu ei anna, siis tulge vastuvõtule. Ega opile ka ilma eelneva läbivaatuseta pääse.
Edu soovides
Margus Punab