erektsioon pärast prostatektoomiat 10.01.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

M42
Kui on vältimatuks peetud eesnäärme radikaalset eemaldamist, siis kui ruttu ja kas üldse on operatsioonijärgselt lootust erektsioonivõime taastumisele? Mis tingimustel oleks mõeldav proteesi kasutamine, palju see võiks maksma minna?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Erektsioonivõime säilimine peale radikaalset prostatektoomiat sõltub paljudest teguritest nagu vanus, opieelne erektsiooni kvaliteet, kasvaja ja eesnäärme suurus, kirurg jne. Väga oluline on optimaalne ja õigeaegne järelravi koheselt esimestel kuudel peale operatsiooni. Küsige viimase kohta oma raviarstilt, vajadusel võite selle küsimusega tulla ka minu vastuvõtule. Arvestades teie vanust peaks prognoos olema hea. Protees on ikka viimane variant, kui muud meetodid tulu pole andnud.
Edu soovides
Margus Punab