Mu munadn valutab. 13.12.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen 13 aastane poiss ja mul valutab vasak munand kui teda katsuda või kui kükitan või istun. Täna ma lähen mudu perearstile aga mis arvate teie mis või selleks probleemiks olla?
Ette tänades Riho!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Arvan, et tegemist on lihtsalt puberteediperioodis toimuva aktiivse munandi mahu suurenemisega. Kui probleem püsib, siis tasuks ennast näidata meestearstile. Võimalikud põhjused on ka munadikoti veenilaiend, munandimanuse tsüstid, munandi paiknemise iseärasused jt..
Edu soovides
Margus Punab