veenilaiend ja muud probleemid 11.12.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, olen 20 aastane noormees. Umbes 3-4 aastat tagasi sain androloogi juures teada, et mul on ühel munandil veenilaiend. Arst rääkis, et tulevikus võin operatsiooni vajada. Viimase aasta jooksul on mul olnud erektsiooniprobleeme ja sperma värvus on kollakas. Kas need asjad võivad omavahel seotud olla? Kui jah, siis millist abi ma vajan?

Ette tänades

Joel

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Sperma kollane värvus viitab sugutrakti põletikule. Soovitan visiteerida meestearsti ja teha vajalikud uuringud: sperma analüüs põletikule ja suguhaiguste testid (juhul kui olete sekuaalselt aktiivne). Erktsiooniprobleemid võivad olla seotud põletikuga. Veenilaiendi operatsiooni vajaduse selgitavad sperma analüüs ja hormoonuuringud. Veenilaiend esineb umbes 20% meestest. Operatiivne ravi oleks soovitav neist vaid pooltele.
Edu soovides
Margus Punab