mure lapsega 10.08.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Meie poeg on 11 aastane. Talle kohe mitte ei meeldi, et peenis ripub. Ta püüab kogu aeg teda panna püksikummi vahele püsti. Minu arvates on ta peenis ka tihti natuke rohkem jäigastunud olekus kui peaks. Olen tähele pannud, et tema peenise ots natuke punetab ning õrn punane joon jookseb ka peenise juurest mööda kõhtu üles umbes 5-7 cm pikkuselt. Oleme sellest halvast harjumusest ka temaga rääkinud ja ta kindlasti püüab oma varanduse rahule jätta aga siiski teeb see mind murelikuks. Ning üks probleem veel - hommikuks on tal tihti aluspüksid eest niisked!? Paar korda on küll juhtunud ka, et voodi on natuke märg. Kuidas teda küll aidata või õpetada, et ta end mõnusalt tunneks. (Enamusest ajast kannab ta bokser tüüpi aluspükse kuna ta jalal on sünnimärk, mida me ei tahaks püksikummiga vigastada.)
P.S Millise arsti juurde me peame vajadusel pöörduma, kui me elame väikeses linnas, kus pole meestearsti?

Ette tänades
murelik lapsevanem

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ka 11 aasta vanusel lapsel võivad esineda erektsioonid. Ilmselt on poiss jõudnud puberteedi algfaasi, kus peenise kiired muutused sellele senisest ka enam tähelepanu tõmbavad. Punetus viitab võimalikule põletikule. Pükse võib niiskeks teda öine kusepidamatus, põletik või iseeneslikud öised seemnepursked.
Eesti mastaape arvestades ei tohiks olla raske ka teise riigi otsa vajaliku arsti juurde pöörduda. Alustada võiksite aga oma perearstist.
Edu soovides
Margus Punab