Tükk munandid 31.10.17 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist,
Olen 19 aastane ja mul on siis juba 3-4 aastat, võibolla rohkemgi olnud munandi peal selline tükk nagu pildi saatsin. See on nagu munandi küljes aga peal(ümara kujuga, 1 cm läbimõõt ja oleneb temperatuurist vahel tundub suurem vahel väiksem. See on valutu aga viimaselajal pisut tuiganud või selline ebamugavustunne. Kas tegu kasvajaga või kas saab tsüst või veenilaiend olla nii kaua? Olen väga mures aga pole sellest välja teinud veel kuna pole otseselt häirinud ja endiselt tegelt ei häiri lihtsalt mõtlen sellele. Endal muidu tervis kõik väga hea energiat on ja muidu ka kõik ok ehk siis muid tunnuseid pole. Kas saate mulle palun vastuse saata meilile, oleksin väga tänulik.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tere! Pildi alusel on suure tõenäosusega tegemist munandimanuse pea tsüstiga. Tegu on enamasti healoomulise muutusega. Harva võib see kokku suruda ka suguteed ja seeläbi soodustada viljatust. Soovitus: võiks tulla uuringutele Kliinikumi meestekliinikusse - teha läbivaatus, sperma analüüs ja hormoonuuringud. Siis on lõplikult selge, kas sellega peab midagi ette võtma või ei pea. Nagu juba ütlesin, enamikel juhtudel munadimanuse tsüst terviseprobleeme ei põhjusta ja ravi ei vaja.