Genitaalherpes 16.11.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

mul on diagnoositud genitaalherpes u. paar aastat tagasi. Tablette hakkasin sööma käesoleva aasta aprillis. Alguses 2 tableti päevas ja 5 päeva. Siis läksin üle 1 tabletile päevas (pool hommikul ja pool õhtul). Olles 6 kuud ohtralt ja korralikult tarbinud tablette (haiguse ägestumist väga ei toimunud, kui siis vähesel määral - aitas Zoviraks) lõpetasin söömise. Ja nädalaga asi ägenes. Tegin siis ühe nn. superkuuri 3 tabletti päevas ja 5 päeva. Ja nüüd söön jälle 1 tablet päevas (pool hommikul ja pool õhtul). Kui kaua ma neid süüa tohin? Kui väga kaua ühte rohtu süüa, kas siis haigus ära ei harju sellega - muutub nn. immuunseks selle ravimi suhtes? Ja kas on mingit paremat varianti Valtrexile?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Valtrex on praegu parim ravim.
Pikaajaline ravikuur toimib ravi ajal. Sageli tekib peale ravimi ärajätmist uus ägenemisepisood.
Senimaale pole pikaajalised ravikuurid üldtervise muresid näidanud. Ravikuuri optimaalse pikkuse osas pidage nõu oma raviarstiga. Kuna siin pole kogu teie infot ei tahaks selles osas väga sõna võtta. Ravimi doosi tõstmit on mul vaja läinud vaid üksikutel meestel.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Tüütu HERPES

Tere!
Mul on diagnoositud genitaalherpes. See on tüütu ja VALTREX on kallis. Kas genitaalherpesest tulenevate vaevuste leevendamiseks võiks olla abi eesnaha tagasilõikamisest. Olen 39 a.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Võib aga ei pruugi. Kuna viirus pesitseb närvilõpmetes, siis võib see välja lüüa ka sama närvitüve teises osas.
Edu
Margus Punab

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: