Gaasid ja kõhukinnisus 7kuusel tüdrukul 08.04.21 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Pöördun Teie poole murega, mis vaevab last alates sellest, kui oli 1 kuu vanune. Meeletud gaasid. Toitu on saanud segamini rinnapiima ja Aptamil comforti, tundus, et sobib kõige paremini, aga mitte ideaalselt. Kõht oli gaase täis ja kakas harva, aga meeletute puuksude saatel. Pigem vedelapoolne kaka. Biolatte probiootikumid tegid asja natuke paremaks. Parim tulemus oli siis kui imekombel 5 kuuks polnud enam segu väga juurde anda vaja. Gaase praktiliselt polnudki. Jäi unemure. Saime b12 soovituse ja unekvaliteet hakkas paranema. 5,5 kuust hakkasime katsetama lisatoitu. See on raske teekond, sest tundub, et mitte midagi ei sobi. Kõik oranžid asjad tekitasid kõhukinnisust ja rohelist kakat. Teised asjad lihtsalt gaase ja kui tegin väga vedelat kaerahelbeputru ploomipüreega, on kõht nii kinni, et laps ööd läbi nutab ja punnitab ja kui midagi tuleb siis ainult tihket paksu kakat. Nüüd istumegi jälle ööd läbi üleval ja nutame. Löövet pole ka millegi tagajärjel tekkinud, ainult kaelavoldi vahelt läheb ilmselt haudumise ja niiskuse tõttu väga kiiresti põletikuliseks. Pluss üles tuleb ka pidevalt, kas läbipaistvat vedelikku või juba seedunud piima. Ja tunde hiljemgi, ajab üles, mis ta une katkestab. Kaalu tuleb hästi juurde, rohkemgi kui keskmiselt. Tihtipeale järgneb sellele märg krooksumine ja ninalõrin. Mu laps ei tea isegi veel mida tähendab tunde järjest magamine. Lisan veel, et laps sündis keisrilõikega(tuharseis), rohekad looteveed ja kerge hapnikupuudus alguses, mis kohe korda saadi. Võibolla sai segane jutt, aga ma pole juba kuid eriti maganud. Aitäh.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Hea on see, et Teie lapse kaaluiive on korras, st laps saab kõik vajaliku oma toidust kätte vaatamata gaaside kõhulahtisuse ja toidutagasiheitele.
Kuna aga seedimisega on muresid palju, siis ehk oleks kõige õigem pidada nõu lastearstiga või lastegastroenteroloogiga. Konsultatsioonile minekusk on vaja perearstilt saatekirja.

Lugupidamisega,
Tiia Voor