lööved seljal ja kaelal 09.10.05 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen mures 10 kuuse lapse isa. Pool kuud tagasi tekkisid pojale kehale punased laigud mis hiljem muutusid kuivaks ja kestendavaks.Tundub,et nad pojal sügelevad,peale vannitamist ka punetavad.Millega võib tegu olla?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Löövet nägemata ei ole võimalik midagi kindlat öelda. Kirjelduse järgi tuleb ühe võimalusena arvesse allergiline lööve. Vaja oleks veel terve rida täpsustusi, nt. millistes kehapiirkondades on löövet kõige enam?, kas lööve on sümmeetriline?, kas ketendus on hõbedane-valkjas? jms. Peaksite poisiga pöörduma nahaarsti vastuvõtule (saatekirja pole vaja) või laste allergoloogi vastuvõtule. Kui on põhjus selge, saab ka just sellele lööbele sobivaid ravikreeme kirjutada.

Head paranemist soovides
Heli Grünberg