Munajuhade läbitavuse taastamine 26.07.10 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere.
Soovikisin teada, kas munajuha läbitavust on võimalik taastada. Mul olid munajuhad sõlmitud, mille järgselt hiljem avasime 4 aastat tagasi. 3 aastat tagasi oli emakaväline rasedus, millega seoses eemaldati parempoolne munajuha. Soov last saada on aga endiselt. Oleme proovinud, aga tulemusteta. Olemas 2 täiskasvanud last ja üks 12-aastane laps. Kuna aga elan koos uue elukaaslasega 4 aastat juba, siis on soov saada ka veel 1 lapsuke. Oleksin õnnelik, kui mul oleks ikka veel võimalus veelkord emaks saada. Lugupidamisega.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
arvestades kord juba tehtud lõikust tundub kindlam kehaväline viljastamine. Pöörduge lastetuse raviga tegelevasse kliinikusse, saate konkreetsemat nõu arvestades teie vanust jms.

AE