mehe sperma emakasse viimine kunstlikult? 15.09.15 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Minu abikaasal on tehtud 4 aastat tagasi operatsioon, et elimineerida kunagi tehtud vasektoomia tagajärgi. Operatsioon on õnnestunud osaliselt, sperma tuleb läbi, aga paraku suuremas jaos ilma "sabata" st. ta tuleb nö teatud nurga all, sest loodi uus kanal sperma jaoks ja seal on liiga järsk kurv, seega tal on elujõuline, aga liikumatu sperma. Liikuvat spermat on vaid 1%. Kas seda spermat on võimalik viia minu sisse ovulutsiooni ajal vältides hormoonidega teostatavad IVF protseduuri? Mul on võimalik jälgida, millal on mul ovulutsioon ning siis kas sel ajal saaks mu abikaasa spermat minu sees küpsesse munarakku süstida vms? Ma ei soovi hormoonravi, aga rasestuda tahan väga.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
liikumatu spermaga ei ole viljastamine kahjuks võimalik teisiti kui kehavälise viljastamise teel (IVF). Kui seemnerakud ei liigu, peab neid munaraku sisse süstima, vastasel juhul viljastumist ei toimu.
Et pakkuda kunstliku seemendusega seoses adekvaatset rasestumise tõenäosust, peaks preparaadis leiduma vähemalt 5 miljonit liikuvat seemnerakku.
Kehavälisesse viljastamisse puutuvalt -seda saab teha ka (peaaegu) ravimiteta, loomulikus tsüklis.
Lgp,
AE

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Kehaväline viljastamine

IVF ja ICSI

Tere!
Ma sooviks küsida, kas teie kliinikus on ICSI IVF hinna sees või peab selle eest eraldi maksma, kui selgub, et mehe sperma on kehv? Kui palju see läheb maksma? Aitäh vastuse eest!

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

IVF hind ei sõltu viljastamise meetodist. ICSI on hinna sees.
AE

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: