raseduse korduv katkemine 14.06.15 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Rasedused korduvalt katkenud 1,5 aasta jooksul. Leitud väiksemad müoomid emakas ja ravitud süüfilist (peale 2. katkemist).Kas on võimalik, et probleem on siiski milleski muus? Kas on mõttekas kaaluda kunstlikku viljastamist (doonorrakk)?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
probleem võib olla Teie vanusest tingitud munarakkude kvaliteedi languses. Kui Teie naistearst ei tuvasta muid katkemise riskitegureid, võib doonoriraku kasutamine olla üheks alternatiiviks.
terv,
AE