Soovin last, aga ei õnnestu 26.01.15 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere
Olen 38-aastane naine ning üritanud loomulikul teel rasestuda 2,5 aastat. Sünnitusi on olnud 2 (1996 ja 2006), rasedusi 3. Viimane rasedus lõppes 2012.aastal iseenesliku katkemisega 5.-6. rasedusnädalal. Eelmisel aastal käisin uuringutel,kus vaadati UH-ga munajuhade läbitavust-sellega oli kõik hästi. Samuti võeti hormoonanalüüs tsükli foll.faasi ajal, mille näitajad olid FSH 5,2, LH 5,31, prolaktiin 359, testosteroon 1,17, östradiool 100,6, folaat 10,8. Arst ütles, et need on korras. Mees käis samuti arsti juures analüüsidel ning tema proovid oli ka korras. Nii et mingit takistust ei tohiks lapsesaamiseks olla, kuid kuna vanust on mul 38, siis pole enam väga pikalt aega mõelda. Minu raviarst pakkus mulle ka munasarjade stimulatsiooni, aga olen kahevahel, kas seda kasutada või ei. Kas mul on lootust loomulikul teel rasestuda või peaksin hakkama muude variantide peale mõtlema ? Mida arvate munasarjade stimulatsioonist ?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
arvan, et on aeg registreeruda lastetusravi spetsialisti vastuvõtule. Kui menstruatsioonitsükkel on regulaarne, ei tõuse munasarjade stimulatsioonist suurt tulu. Aga arutage seda küsimust, kui vastuvõtule jõuate.
Folaat 10,8 tundub madalavõitu (sõltub muidugi konkreetse labori normidest).

Terv,
AE