Kas minu olukord viitab viljatusele? 21.11.14 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere, mul on selline mure. Et olen alustanud seksuaalelu varakult ning pole eriti kasutanud kaitsevahendeid. Suguhaigusi mul pole esinenud ning ma pole eriti tõsiselt haige olnud. Väiksena oli munasarjas tsüst, aga arst ütles, et seda enam pole. On olnud üks rasedus, mis katkes iseenesest. Viimati kui käisin arsti juures öeldi, et mul on õhuke emaka limaskest. Nüüd olen 4 kuud regulaarselt üritanud rasestuda, kuid ei õnnestu. Menutsratsioon on enamvähem korrapärane. Kas ma olen viljatu või mitte.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
hetkel ei näe muretsemiseks põhjust. Kui rasedust ei teki aasta vältel, võiksite esmaste uuringute algust teha, oma naistearsti abil.

Terv,
AE