Progesterooni süst 04.12.13 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere!
Minul selline asi, et OV testidele saan küll positiivse tulemuse, aga pole kindel kas ov ka lõpuni toimub, et ehk kas munaraku vabanemine toimub. Arst tegi mulle UH ja folliikeli suurus oli tol hetkel 1,7cm ja arvas, et järgmise päeva õhtul võiksin teha progesterooni süsti. Järgmisel hommikul, aga tegin ka igaksjuhuks ov testi mis oli tugevalt positiivne ning helistasin arstile ja küsisin, kas teen ikka süsti õhtul. Ta arvas, et pole sel juhul enam mõtet teha, kuna see mind enam ei aita, kui juba ov test posit. on, aga see, et test posit. on ei pruugi ju tähendada, et ov ikka lõpuni välja toimub. Kuulasin arsti ja jätsin süsti tegemata, aga ise nüüd kogu aeg mõtlen, et ehk oleks ikka pidanud tegema. Kas see süst aitab ov-l lõpuni minna ehk munaraku vabanemiseni välja? Aga kui mul omal nüüd test juba posit. oli ja ma oleks ikka ka süsti teinud, siis kuidas seda munaraku vabanemise aega arvutada- kas ikka alates süstimisest kuni 36 tundi? Ehk proovin siis ikka järgmine kuu selle süsti ära, kui see kuu ei õnnestunud rasestuda taaskord.
Aitäh ja ette tänades.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
progesterooni süstimine on sellises olukorras ebatavaline. Viimati oli tegemist pregnyliga? Pregnyli süstitakse harilikult ainult siis, kui on tarvis mingit protseduuri ajastada. Kui üritate rasestuda "kodusel teel" ja ovulatsioonitestid töötavad, ei näe täiendavaks ravimite süstimiseks üldse mingit vajadust.
AE