Tsüst ja rasestumine 03.10.13 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere
Aprillis avastas mul kollaskeha tsüst vasakus pooles, kus, täpsemalt ei tea...kahjuks suurus olevat kuskil 3,7cm. Juunis lihtsas kontrollis, kus ultraheli ei tehtud, öeldi et arvatavasti enam pole, aga nüüd tehti uus ultraheli 2 okt. ja öeldi, et tsüst on täitsa alles, aga kas see on see sama tsüst, mis avastati aprillis, ei osanud arst öelda, kuna seda vist suht võimatu kindlaks teha...samas päevad ehk menses käib ilust, väljaarvatud aprill ja mai, kui hilines umbes nädal. Põhiküsimus, millele tahaks väga vastust, on selline: arsti sõnul on mul selline tsüst, mis alati olemas, aga et päevade ajal umbes kaob ära, kas see on võimalik?? Samas üritanud täpselt pea aasta elukaaslasega last saada, aga tulutult. Kas see kollaskeha tsüst, mis kord on ja siis jälle pole, võib takistada laste saamist, kuna nii kaua üritatud...sest pap-test on mul tehtud ja see korras, samuti ei põe ma oma arsti sõnul suguhaigusi...kas tõesti takistab tsüst rasestumist või peaks viga otsima mujalt??

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
ette tuleb tsüste, mis tulevad ja lähevad, ning tsüstkasvajaid, mis ära ei kao. Neid ei ole alati võimalik ultrahelis eristada.
Kui tsükkel on regulaarne, pole sel leiul ehk tähtsustki. Nädal menstruatsiooni peetust (korduvalt) on minu meelest piisavalt oluline, et arstiga nõu pidada,kas rasestumise kiirendamiseks tuleks mingeid ravimeid kasutada.
AE