Kas võin olla rase? 11.09.13 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere!
Mul oli 29.07 IVF, kaks nädalat hiljem algasid päevad, kestsid 7 päeva nagu tavaliselt. Mu tsükkel on tavaliselt 26 päeva keskmiselt. Tänaseks on mul tsükli 33.päev. Tegin paar päeva tagasi testi, mille tulemus oli negatiivne. Täna tegin kolm erinevat testi, erinevatel kellaaegadel ja kõigil ilmus teine hele triip(mitte kuivamistriip). Lugesin ühe testi infolehelt, et testi tulemust võib mõjutada folliikuleid stimuleerivat hormooni sisaldavad ravimid. Küsimus ongi see, et kas need pos. testi tulemused võivad olla tingitud enne IVF-i saadud ravimitest? Tänan vastuse eest ette!

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
ravimid ei puutu asjasse. Pakun, et rasestusite loomulikul moe.
AE