Luveris 04.02.13 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere
Olen kolme aasta jooksul läbinud 5 IVF täisringi. Igal korral on siirdatud 2 embrüot, kuid rasedust ei ole tekkinud. Folliikulite arengu stimuleerimiseks on kasutatud Gonal-F. Internetist probleemi kohta informatsiooni otsides lugesin, et koos Gonal-F-ga kasutatakse folliikulite arengu stimuleerimiseks ka ravimit Luveris. Milline on selle ravimi toime ja kas see ravim võiks parandada munarakkude/embrüode kvaliteeti ning aidata jõuda positiivse tulemuseni? Viljatuse põhjus on selgusetu.
Ette tänades

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
naisi, kes kindlasti vajaksid munasarjade stimulatsioonis Gonali (FSH) kõrvale Luverist, on väga vähe. Asjaolusid täpsemalt tundmata ei oska öelda, kas Teie kuulute nende sekka.
Võiksite oma arstige enne järgmist IVFi asja arutada.
AE