Ebaregulaarne tsükkel, lastetus 17.10.12 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere!
Kui mul kunagi 14-15 aastaselt päevad hakkasid, olid need suhteliselt ebaregulaarsed. Üldiselt üle kuu-paari aga toimisid. 5aastat tagasi läksin tööle asutussse, kus töö oli 3 vahetuses. Hommik, õhtu, öö. Iga nädal erinev. Päevad jäid harvemaks. Kuni polnud enam üldse 6kuud. Siis alles pöördusin naistearsti juurde. Kuna on suur soov ka lapsi saada. Praeguseks olen üritanud pea 3 aastat rasestuda, kuid pole õnnestunud.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Estrofem, Duphaston, Diane - neist ravimeist ükski ei aita rasestumisele kaasa. Metformiin võib kaudselt aidata, kui õnnestub kaalus alla võtta. Vastuvõtule tulek oleks õige otsus.
AE