Sperma- ja munarakudoonorlus 22.09.12 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere!
Mul ei ole terviseprobeemi, aga tahaksin väga vastust ühele küsimusele. Kas ei ole mitte ohtlik kasutada kunstlikul viljastamisel anonüümsete doonorite sugurakke (geneetiliselt suguluses olevad ja sellest teadmatud mehed-naised, sama doonori bioloogilised lapsed, võivad omavahel järglasi saada)? Või on selliste sugulusabielude vältimiseks kasutusel mingid meetmed (nt. koodisüsteem vms)?
Tänan ette, kui viitsite vastata!

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
teatud suguluse võimalus on muidugi olemas, aga see on kaduvväike. Pealegi ei tähenda sugulasest rasestumine, et laps sünniks tingimata haigena. Igatahes mingit ennetavat süsteemi ei eksisteeri.

AE