LAP-st loobumine enne IVF-i 30.05.12 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere. Mulle kohe üldse ei meeldi mõte LAP-ist. Loen siin vastuseid ja saan nagu aru, et LAP tihtipeale ei annagi tulemust. Kas võin siis nõuda selle vahele jätmist ja kohe IVF-i soovida? Ja teine küsimus, kas konisatsiooni puhul võib olla emakakael nii armistunud, et spermatosoidid ei mahu läbi? Menses käib iga kuu korralikult.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Vastu patsiendi tahtmist ei saa midagi teha. Kui keeldute laparoskoopiast, siis seda ei tehta.
Kui menstruatsiooniveri välja pääseb, mahub ka sperma kaelast läbi.
AE