Munarakud -IVF 15.04.12 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

IVF. Punktsiooni käigus ei õnnestunud saada ainsatki munarakku! Kõik folliikulid olid tühjad. Kas selline probleem on sage või on tegemist tõsise probleemiga?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
seda tuleb vahel harva ette. Enamasti sarnane olukord ei kordu ja järgneval punktsioonil saadakse rakke (teinekord muudetakse midagi stimulatsiooni skeemis). Võite internetist infot otsida "empty follicle syndorme" alt.
AE