Laparoskoopia tüsistused 08.12.11 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere.

Seisab ees LAP ja küsimus, et kas on LAP-i kohta statistikat tüsistuste kohta? Pean silmas just harvaesinevate tüsistuste tekkimise tõenäosust? Kas on Eestis olnud juhuseid, kus diagnostilise laparoskoopia ajal või tagajärjel inimene sureb? Kui suur on tegelikult risk?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Vabandan, kuid ei saa Teid selles küsimuses aidata. Mul ei ole andmeid käepärast ja otsimine võtab liiga palju aega. Hea tava näeb ette, et operatsiooni riskide osas nõustab see arst, kes lõikuse teeb.
AE

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Kehaväline viljastamine

Laparoskoopia

Tere!
6 aastat tagasi tehti mulle laparoskoopia, kuna ei jäänud rasedaks. 4 kuud hiljem jäin rasedaks. Nüüd oleks soov sünnitada teine laps. Kas ma peaksin uuesti laparoskoopia läbi tegema? Kas munajuhad ...

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Sõltub, kui kaua nüüdseks rasestuda üritate. Kui alla aasta, pole korduv operatsioon tingimata vajalik. Igal juhul tuleks enne laparoskoopia planeerimist kontrollida mehe viljakust.
AE

Loe edasi

Rasestumise soov

Tere.
Olen 10 aastat tagasi sünnitanud, aga nüüd üritanud uuesti rasedaks jääda, aga ei õnnestu. Käisin arsti juures, tehti proovid. Öeldi, kõik korras. Elukaaslane ei taha arsti juurde minna ja ...

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Enne, kui mees uuritud saab, ei soovita ma mingeid ohtlikke operatsioone ette võtta. Ka laparoskoopia puhul on tüsistused võimalikud.
Kui te pole ametlikult abielus ja elukaaslane ei soovi koostööd ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: