Laparoskoopia vajalikkus 09.11.11 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Olen põdenud 14 aastat tagasi klamüdioosi. Soovin rasestuda. Olen teinud 2 IUI protseduuri, tulemusteta. Kuna hormoonanalüüs oli arsti sõnul korras ja munajuhade uuring kontrastainega näitas, et munajuhad on läbitavad, soovitas arst proovida loomulikul teel. Ovulatsioonid UH ja OV testide põhjal toimuvad. Juhtfolliikulit on UH alati näidanud vasakul munasarjas, ka ise tunnen OV ajal alati torkeid/valusid vasakul pool. Kas see võib tähendada probleeme parema munasarjaga? Mis on järgmine samm? Laparoskoopia? Kaua sellega veel viivitada?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
oma patsiendile annaksin soovituse asuda kehavälise viljastamise järjekorda ja teha protseduur läbi hiljemalt järgmise aasta lõpus. Võib-olla rasestute vahepeal - see oleks kõige parem lahendus. Kas laparoskoopia aitab rasestumisele kaasa, selles kahtlen.
AE

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Kehaväline viljastamine

Laparoskoopia

Tere!
6 aastat tagasi tehti mulle laparoskoopia, kuna ei jäänud rasedaks. 4 kuud hiljem jäin rasedaks. Nüüd oleks soov sünnitada teine laps. Kas ma peaksin uuesti laparoskoopia läbi tegema? Kas munajuhad ...

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Sõltub, kui kaua nüüdseks rasestuda üritate. Kui alla aasta, pole korduv operatsioon tingimata vajalik. Igal juhul tuleks enne laparoskoopia planeerimist kontrollida mehe viljakust.
AE

Loe edasi

Laparoskoopia tüsistused

Tere.

Seisab ees LAP ja küsimus, et kas on LAP-i kohta statistikat tüsistuste kohta? Pean silmas just harvaesinevate tüsistuste tekkimise tõenäosust? Kas on Eestis olnud juhuseid, kus diagnostilise ...

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Vabandan, kuid ei saa Teid selles küsimuses aidata. Mul ei ole andmeid käepärast ja otsimine võtab liiga palju aega. Hea tava näeb ette, et operatsiooni riskide osas nõustab see arst, kes lõikuse teeb.
Loe edasi

Rasestumise soov

Tere.
Olen 10 aastat tagasi sünnitanud, aga nüüd üritanud uuesti rasedaks jääda, aga ei õnnestu. Käisin arsti juures, tehti proovid. Öeldi, kõik korras. Elukaaslane ei taha arsti juurde minna ja ...

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Enne, kui mees uuritud saab, ei soovita ma mingeid ohtlikke operatsioone ette võtta. Ka laparoskoopia puhul on tüsistused võimalikud.
Kui te pole ametlikult abielus ja elukaaslane ei soovi koostööd ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: