Kinnised munajuhad 05.10.11 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere! Minul on suur mure. Nimelt on suur soov last saada, aga mitte kuidagi ei ole see õnnestunud ( u. 2 aastat). Olen läbinud kõik uuringud ja vastuseks, et on kinnised munajuhad. Vastus oli selline: HSG-Emakaskeskjoonel- kolmnurkjas- kontrastaine viimisel tuleb kontrastainet kohe tagasi tupevõlvi. Kontrastainet läheb väheke paremale`(u. 20mm)munajuhasse ja väheke ka imepeene kontrastse triibuna (u. 17mm) vasakule munajuha algusesse. Enamus kontrastainest tuleb tagasi tupevõlvi. Läbitavuseta protsetuuril. Kõik ülejäänud vastused olid korras, uuritud on prolaktiini ja ovtoimumist ja tont teab, mis proovid veel võetud, aga need kõik korras. Nüüd oma arst saadab mind Tartusse dr. Sõritsa juurde IVF. Aga kas tõesti on see IVF vaid ainuke lahendus? Kas näiteks laparoskoopia ka tuleb minu puhul kõne alla? Ja kui tuleb, siis kus ja kes seda teostab? Elan ise Kuressaares ja olen 34aastane ja eelnevalt olen lapse saanud täiesti normaalsel teel ja pole rasestumisega probleemi olnud. Laps on tänaseks 13aastane. Aitäh!

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Kui uskuda röntgeniuuringut on munajuhade sulgus üsna emaka lähedal. Sellist olukorda ei saa operatsiooniga lahendada. Soovitan samuti IVFi.
Eestis on hetkel 5 kliinikut, kes sellega tegelevad, Tallinnas ja Tartus.
AE