Rasestumise soov 19.04.11 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 10 aastat tagasi sünnitanud, aga nüüd üritanud uuesti rasedaks jääda, aga ei õnnestu. Käisin arsti juures, tehti proovid. Öeldi, kõik korras. Elukaaslane ei taha arsti juurde minna ja minu arst enne midagi ei tee. Mis ma edasi pean tegema? Kas peaks laskma laparoskoopia teha?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Enne, kui mees uuritud saab, ei soovita ma mingeid ohtlikke operatsioone ette võtta. Ka laparoskoopia puhul on tüsistused võimalikud.
Kui te pole ametlikult abielus ja elukaaslane ei soovi koostööd teha, võite lasta end doonorispermaga viljastada mehelt luba küsimata. Kui olete abielus, on selleks tarvis mehe kirjalikku nõusolekut.
AE

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Kehaväline viljastamine

Soov last saada

Tere minu mure selline. Üritasime partneriga last saada 2 aastat, aga ei midagi, arst soovitas opile minna. Läbisin 03.04 laporoskoopilise operatsiooni, mille käigus selgus, et mõlemad munajuhad on sulgunud ...

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Tervist,
eksisteerib teatud võimalus, et emaka kokkutõmbe tõttu ei pääsenud kontrastaine munajuhasse. Ent kui mees on tunnistatud viljakaks ja Teil ei ole kahtlustatud muud viljatuse põhjust, on ...

Loe edasi

Polütsüstilised munasarjad

Tere! Mul on Teile selline küsimus.
Käisin ultraheliuuringus ja mulle anti selline vastus: Ovaariumid bilateraalselt polütsüstilise struktuuriga...varem oli kõik korras.
Minu arst ei ole üldse ...

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Polütsistilisi munasarju ei ole võimalk "välja ravida", aga võimalik on midagi ette võtta, et menstruatsioonid käiksid või tekiks soovitud rasedus.
See on igapäevane günekoloogiline praktika, aidata ...

Loe edasi

Rasestumine ja IVF

Tere!
Olen läbinud kaks IVF- kuuri, tulemusteta. Taastasin Tartu Naistekliinikumis munajuha, mis oli varem läbi lõigatud, aga vaatamata sellele pole õnnestunud rasestuda. Kindlasti mängib rolli ka ...

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Teie vanuses on rasestumise tõenäosus ühel konkreetsel kuul väiksem kui 10%, arvestades kahjustatud munajuha aga veelgi madalam.
Seega - loomulikku rasestumist ei saa välistada, aga see on vähe tõenäoline.
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: