Mehepoolne viljatus? 12.04.11 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere!
Minu küsimus puudutab loomulikul teel viljastumist: kas see on üldse reaalne selliste tulemustega:
mehe spermaanalüüs,
kogumaht 0,9 ml
viskoossus 2
spermide arv 11 milj/mil
koguarv 12 miljonit
liikuvuse % 50
A=0%
B=25%
C=25%
D=50%
valgeid - (ilmselt mõeldud vererakke, leukotsüüte nt?)
punaseid - (ilmselt punavererakud?
agregatsioon +
aglutinatsioon -
Proov on antud ühes Skandinaavia riigis ja esmase uuringuna (ilmselt seetõttu ka ei ole mingeid konkreetsemaid analüüse morfoloogia etc kohta, perearst saatis mehe laborisse uuringut andma).
Mees 34-aastane, terve (ei suitseta), va. et diagnoositud astma (kasutab Symbicorti), sportlik.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
selliste näitajatega on rasestumine võimalik, ent võib võtta tavalisest kauem aega. "Võimalik" tähendab siinkohal, et rasestumist ei pruugi juhtuda ka väga pika aja vältel. Edasine sõltub teie vanusest - kui rasestumisega pole suurt kiiret, võite oodata. Kui olete 35 või vanem, soovitan koheselt pöörduda lastetusravi kliinikusse.
AE