Rasestumise soodustamine 01.03.11 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

5 aastat tagasi sain lapse doonorspermat kasutades, kõik oli ok. Peale seda olen mõningad korrad üritanud uuesti doonoriga. Praegu olen leidnud mehe, kellega olla vahekorras, see ei ole küll regulaarne, kuid langeb kokku ov. ajaga.
Mehe sperma on kontrollitud ja elus spermatosoide on topelt, aga liikuvus oli veidi normist alla. Oleme üritanud 4 kuud, neist kahel korral kasutanud Ovitrelle süsti. Olen arsti juures arvel ja ultraheliga vaatame ka munaraku valmimist. Tahaksin küsida, kas on võimalik, et minu veregrupp on neg ja mehe oma positiivne, kas see võib raskendada rasestumist ja kas on midagi, millega spermatosoide liikuvamaks teha?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Veregrupil ei ole tähtsust. Mehele soovitan järgida terveid eluviise ja teile soovitan mitte muretseda. 4 kuud ei ole rasestumiseks piisavalt pikk aeg.
AE

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Kehaväline viljastamine

lapse saamine spermadoonori abil

Kas 37 aastaselt on hilja saada laps kasutades spermadoonorit? (Lapsi ei ole, teadlikke katkenuid rasedusi ka ei ole esinenud)
Kui palju Eestis üldse kasutatakse sellist võimalust lapse saamiseks? ...

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Tervist,
ei ole hilja. Doonorisperma kasutamine on üsna tavaline. Pöörduma peaksite mõnda viljatusravi kliinikusse. Rasestumise tõenäosus, kaasnevad kulud ja Haigekassa kompensatsiooni sõltuvad ...

Loe edasi

Kahe siirdamine

Tere. Kirjutasin ka 1 kord varem, et uurida kunstliki siirdamise ônnestumise tõenäosuse kohta. Lühidalt 30 aastane naine ja 31 mees. Varasemalt lapsi ega rasedusi pole olnud. Naisel kõik korras. Mehe analüüsid ...

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Tervist,
kui siirdate 1 embrüo, on rasestumise tõenäosus sama suur, kui esimesel korral. Kui siirdate kaks, suureneb mõnevõrra rasestumise tõenäosus , kuid kaksikraseduse tõenäosus tõuseb oluliselt. ...

Loe edasi

Saun ja IVF

Kuidas saunas käimine mõjutab naisel rasestumise tõenäosust (vedeliku kaotus, temp. tõus, vererõhu tõus)? Kas pigem üldse välistada või mõõdukalt käia? Kas lubatud peale inseminatsiooni külastada sauna?

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Tervist,
saunas käimisest pole põhjust loobuda.
AE

Loe edasi

EmbryoGlue

Tere! Mida täpsemalt kujutab endast ravim EmbryoGlue? Kas soovi korral on on kõigil, kellele tehakse IVF, seda kasutada? Kas sel puhul on rasestumise tõenäosus suurem? Ja mis on selle ravimi hind?

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Tervist,
EmbryoGlue ei ole ravim, vaid embrüo siirdamise sööde. Kirjanduse andmetel on selle söötme kasutamisel rasestumise tõenäosus suurem.
Kas Teie protseduuri puhul peab labor õigeks seda ...

Loe edasi

Munarakudoonori kasutamine

Tere. Kas soovitaksite minu vanuses (42) pigem seda kui oma munarakkude kasutamist, sest tõenäosus suurem?

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Oma rakkudest rasestumise tõenäosus on 10-15%, doonorirakkudest 40-50%. See on asja meditsiiniline külg. Emotsionaalne ja rahaline külg jääb Teie hinnata. Teie juhtumi üksikasju ei tea, seepärast ei oska ...

Loe edasi

uuele ringile

Tere!
3 kuud tagasi sündis meil IVF abil saadud laps. Sooviks nüüd veel ühte, eelmisest katsest jäi 4 embrüot külma. Ideaalvariandis võiks lapsed olla ~1,5 aastase vanusevahega. Kui kiiresti võib ...

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Rasestumise eeldab tõepoolest imetamise lõpetamist. Iseasi, kui piima jätkub, võiksite mõne kuu veel rinda anda, see on lapsele kõige parem.
AE

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: