Rasestumise soodustamine 01.03.11 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

5 aastat tagasi sain lapse doonorspermat kasutades, kõik oli ok. Peale seda olen mõningad korrad üritanud uuesti doonoriga. Praegu olen leidnud mehe, kellega olla vahekorras, see ei ole küll regulaarne, kuid langeb kokku ov. ajaga.
Mehe sperma on kontrollitud ja elus spermatosoide on topelt, aga liikuvus oli veidi normist alla. Oleme üritanud 4 kuud, neist kahel korral kasutanud Ovitrelle süsti. Olen arsti juures arvel ja ultraheliga vaatame ka munaraku valmimist. Tahaksin küsida, kas on võimalik, et minu veregrupp on neg ja mehe oma positiivne, kas see võib raskendada rasestumist ja kas on midagi, millega spermatosoide liikuvamaks teha?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Veregrupil ei ole tähtsust. Mehele soovitan järgida terveid eluviise ja teile soovitan mitte muretseda. 4 kuud ei ole rasestumiseks piisavalt pikk aeg.
AE

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Kehaväline viljastamine

Saun ja IVF

Kuidas saunas käimine mõjutab naisel rasestumise tõenäosust (vedeliku kaotus, temp. tõus, vererõhu tõus)? Kas pigem üldse välistada või mõõdukalt käia? Kas lubatud peale inseminatsiooni külastada sauna?

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Tervist,
saunas käimisest pole põhjust loobuda.
AE

Loe edasi

EmbryoGlue

Tere! Mida täpsemalt kujutab endast ravim EmbryoGlue? Kas soovi korral on on kõigil, kellele tehakse IVF, seda kasutada? Kas sel puhul on rasestumise tõenäosus suurem? Ja mis on selle ravimi hind?

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Tervist,
EmbryoGlue ei ole ravim, vaid embrüo siirdamise sööde. Kirjanduse andmetel on selle söötme kasutamisel rasestumise tõenäosus suurem.
Kas Teie protseduuri puhul peab labor õigeks seda ...

Loe edasi

Munarakudoonori kasutamine

Tere. Kas soovitaksite minu vanuses (42) pigem seda kui oma munarakkude kasutamist, sest tõenäosus suurem?

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Oma rakkudest rasestumise tõenäosus on 10-15%, doonorirakkudest 40-50%. See on asja meditsiiniline külg. Emotsionaalne ja rahaline külg jääb Teie hinnata. Teie juhtumi üksikasju ei tea, seepärast ei oska ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: