Kas emakaväline rasedus? 08.12.10 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere, sooviksin väga Teie arvamust.18.nov oli mul embrüote siirdamine, siirdati 2embrüot siis. Siis algasid mul menses ja kodused testid olid ka negatiivsed. Veretest oli mulle määratud 3.dets. Ma ei läinud seda tegema, kuna arvasin, et põhjust pole, kuna menses juba oli. Peale mensest hakkasin tundma jälle vasakul pool munasarjade kandis torkivaid ja tuimi valusid, tundsin neid ka peale siirdamist, Teie arvasite samuti, et see võib olla veel punktsioonist ja minu arst ka arvas. Igatahes tundus mulle see asi kahtlane, kuna olen põdenud varem ka 2007. aastal emakavälist rasedust, on see valu mulle tuttav ja paneb muretsema väga. Täna siis tegin veretesti ja HCG oli üle 6000 ühiku. Arst määras mulle vastuvõtu alles 20. dets ja käskis edasi kasutada Crinone geeli. Tunnen siiamaani ainult vaskul pool munasarjade kandis valu, mis vahel on päris tugev ja imelik on see, et emaka keskel ei tunne midagi. Kardan väga, et jälle emakaväline. Palun öelge, kas normaalse raseduse korral võin ka ikka tunda sellist ainult munasarjade valu ja emakas ei tunne midagi või on see munajuha, mis mulle valu teeb? Kas võib olla, et rasedus on siiski normaalne või mul on ikka suur tõenäosus emakaväliseks, kuna mul juba ühe korra oli? Muretsen väga, kuna arsti vastuvõtt alles 20.dets. Kas veretestidega saab ka kuidagi tuvastada, kas tegu emakasisese või -välisega? Olen kuulnud, et HCG tõus on kiirem norm.raseduse puhul ja emakavälise puhul tõseb aeglasemalt.Mida Teie arvate, kui siirdamine oli siis 18.nov ja täna 8.dets on HCG üle 6000 ühiku? Kas mul tuleks teha uus HCG ja vaadata, kui kiiresti ta tõusnud on?.Olen väga, väga mures, palun vastake mu küsimustele, 20.dets on aeg nii pikk ja võib-olla ma toidan hoopis emakavälist rasedust, pannes neid Crinone geele edasi. Millised on ikka emakavälise ja emakasisese raseduse tunnused? Mensese ajal oli mul ainult kerge määrimine, mis kestis 2-3 päeva. Nüüd enam määrimist ei ole, ainult see valu vasakul, mis nii muretsema paneb! Palun aidake. Ette tänades, M.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
emakaväline rasedus on ka kehavälise viljastamise korral võimalik. Antud olukorras soovitan usaldada oma arsti ja järgida tema soovitusi. Ilma teid nägemata eelistan arvamust mitte avaldada.
Veretesti alusel saab teha järelduse, kas rasedus kasvab õige kiirusega. Kui ei kasva, võib olla tegemist emakavälise rasedusega või peetunud rasedusega. Kui kasvab õige kiirusega, võib (alguses) samuti olla tegemist emakavälise rasedusega. Veritsuse või tugevate valude korral pöörduge haigla valvearsti poole.

AE

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Kehaväline viljastamine

Lendamine pärast IVF-protseduuri

Tere.
Juunis on plaan teha IVF- protseduur.
Juulikuu teises pooles soovime lennata 2 nädalaks Hispaaniasse, lennusõit kestab ca 4-5 h. Juhul kui IVF -protseduur õnnestub, kas lendamine võib ...

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Lendamine ei tee rasedusele midagi. Pigemini tuleks karta, et mingi varajase rasedusega seotud ebameeldivus (katkemine, emakaväline rasedus) juhtub reisil olles ja rikub puhkuse.
Igal juhul, kui ...

Loe edasi

Elu peale siirdamist

Tervist!
Sooviks Teie arvamust selle kohta, mille põhjal arst paneb mõned keelud peale embrüo siirdamist? Eriti, mis puudutab suguelu. Kas see sõltub viljatuse põhjusest?
Teie eelmisest vastusest ...

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Keelud pannakse peale soovist kaasa aidata raseduse tekkimisele ja need sõltuvad arsti isiklikust arvamusest. Mina oma patsientidele keeldusid ei sea.
Emakaväline rasedus tekib, kui emakas lükkab ...

Loe edasi

Umbunud ja põletikulised munajuhad.

Tere, pöördusin Teie poole hiljuti küsimustega munajuhade kohta. Sain Teilt vastuseks, et umbunud ja põletikulised munajuhad tuleb enne IVF-i eemaldada.Kirjutan Teile oma lap.vastuse. Operatsioon toimus ...

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Selgitan täpsemini:
Munajuha jäeti eemaldamata, et jätta teile mingigi võimalus rasestumiseks. On võimalik, et munajuha sulgub uuesti, on võimalik, et tekib emakaväline rasedus, aga võib tekkida ...

Loe edasi

Valu vasemal pool kõhus peale IVF-i

Tere! Mulle tehti 5 päeva tagasi siirdamine.Olen varasemalt üle elanud ka emakavälise raseduse vasakus munajuhas. Nüüd hakkasin alates eilsest tundma torkivat ja vahel ka tuima valu just vasakul pool.Tahtsingi ...

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Kirjeldatud valu pärast ei maksa muretseda. Järsk tugev valu on teine asi.
Emakaväline rasedus ei annaks endast nii vara märku.
AE

Loe edasi

emakaväline rasedus

Tere,
eelmisel aastal tehti IUI protseduur, rasestusin, kuid kahjuks emakaväline rasedus. Olen läbi teinud ka IVF-i, kuid viljastatud munarakk ei kinnitunud (ehk organism ei võtnud omaks)
Kas ...

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Kas peaksin uuesti proovima IUI teel rasestuda ?
-- sõltub,kuidas emakaväline rasedus lahendati. kui on alust kahtlustada munajuha kahjustust, või see eemaldati hoopis, on IVF kindlam valik.
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: