Küsimused munajuhade kohta 26.11.10 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tervist.
Lugedes siin üle-eelmist teemat, tekkisid küsimused. Kas tavalises UH-s saab kontrollida munajuhade seisundit, et seal on kõik korras? Mis annab märku, et seal on põletik? Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Kui munajuhadesse koguneb põletikuline vedelik, võimaldab see reeglina selliste nö saktosalpinksite ultraheliga diagnoosimist. Kõikidel muudel juhtudel tavaline ultraheli munajuhade kohta infot ei anna.

AE