Kui noorelt on võimalik teha kunstliku viljastumist ? 14.11.10 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Ma sooviksin teada, kas on võimalik ka 20aastaselt teha kunstlikku viljastumist?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Kunstlikult võib viljastada täisealist e vähemalt 18-aastast naist. Ülemine piir on 50 aastat.
Samuti ütleb seadus, et kunstlikuks viljastamiseks peab olema näidustus. Kui viitate katkenud/valesti arenenud rasedusele minevikus, siis see ei ole kunstliku villjastamise näidustuseks.
AE