IVF ja embrüo siirdamine 24.08.10 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere. Minul on küsimus. Minul toimub munarakkude punktsioon ja paar päeva peale seda toimub juba siirdamine. Olen netist otsinud informatsiooni selle kohta ja ka leidnud üks osa. Minu küsimus on selles, et kas ja mis toimub peale seda, kui on embrüo siirdatud. Mida saab teha selleks, et keha ei tõukaks embrüot kehast eemale. Mida peaks tegema üldse ja mida ei tohi teha esialgu? Millele peale siirdamist peab mõtlema ja kuidas käituda peale seda? Kui kaua kestab selline aeg, mis on nn "ohtlik aeg" ,kui selline asi üldse on olemas? Suured tänud ette juba.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
vastasin äsja analoogilisele küsimusele, võibolla oli see Teilt:
igatahes - soovitan küsida kõike seda arstilt, eks viljastamist läbi viib ja kuulata tema sõna. Usun, et arst ei jäta teid vastuseta. Kui hakkaksin kõrvalt õpetama, võib juhtuda, et saada vastakaid soovitusi.
terv,
AE