Kunstliku viljastamise tegemine ülekaalulisele 13.08.10 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere. Tahaksin küsida, kas ülekaalulisele tehakse ka kunstlikku viljastamist? 1998. a oli rasedus, mis peetus poole peal. 2001. a sünnitasin lapse, kuid Goldenhari sündroomi ja südamerikkega, mida raseduse ajal ei diagnoositud. Laps elas 3-kuuseks ja suri, operatsiooni ei teostatud. Nüüd on suur ülekaal, hetkel 138 kg, aastaga olen suutnud langetada 16 kg. Arvatavasti sellega kaasnev ka meessuguhormoonide hulk, näol karvakasv. Kas mul üldse pole lootust enne emaks saada, kui normkaalu olen saavutanud?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
Rasedus on teoreetiliselt võimalik, ehkki selle tõenäosus on oluliselt väiksem, kui normkaalus naisel. Kõige olulisem on regulaarsete menstruatsioonide olemasolu.