Endometrioosi 4.aste ja IVF 11.08.10 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

LAP-opi käigus diagnoositud endometrioosi 4.aste, aasta enne seda ei rasestunud. Hetkel 6.kuud Zoladex ravi ja siis plaanin kunstlikku viljastamist. Küsimus selles, et kas IVF on ainus võimalus rasestuda? Kas pärast ravi pole kuidagi võimalik loomulikul teel viljastuda? Varem pole sünnitusi ega aborte olnud. Küll on välja ravitud klamüüdia, kilpnäärme ületalitlus ( ravi ei vaja).

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Kui munajuha(d) on alles, on rasestumine võimalik ka loomulikul teel. Paraku saame rääkida ainult raseduse võimalikkusest, kas see resulteerub, ei saa garanteerida. IVF teel rasestumise tõenäosus on ilmselt 35% - 40%. Tõenäosus rasestuda loomulikul teel 1 aasta vältel on ehk veidi suuremgi, see sõltub muidugi mehe näitajatest.
Aga - kui te aasta vältel ei rasestu, võib endometrioos juba tagasi tulla.