Analüüsi vastus lastetuse korral 22.07.10 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere.
Alustasime uuringuid viljatuse põhjuste väljaselgitamiseks. Nüüd sain vereproovi vastused ja leidsin ühe suure kõrvalekalde: Türeoidperoksüdaasi vastane IgG seerumis on 225, kuid analüüsi leht näitab, et referents on <35.
Kuna arsti juurde tagasi lähen alles kahe kuu pärast, olen mures, mis näit see on ja kas see võib minu mitterasestumisega seotud olla? Püüdsin "googeldada", aga ei leidnud vastust.
Oleksin väga tänulik, kui saaksite vastata, kas ja kui palju on põhjust muretsemiseks või olen ehk proovi vastust üldse valesti mõistnud...
Ette tänades,
H.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
see analüüs viitab kilpnäärme autoimmuunsele põletikule. Kui kilpnäärme talitlus ei ole häiritud, ei pea selle pärast liialt muretsema. Rasestumist usutavasti ei sega.
AE