Lastetus 17.03.10 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere!
Soovisime mehega rasedust 6 aastat. Enne temaga kooselu 3 normaalset sünnitust. Noorim on 9.
Kõik protseduurid ja võimalikud ravid said tehtud. Otsest põhjust raseduse mittetekkimiseks ei leitud. 2 LAPI kohalikus haiglas (leitud liited) ja 2 IVF Teie juures. Kahjuks ebaõnnestunult. Võtsime aastaks aja maha ja ei tegelenud enam aktiivselt probleemiga. Siis väsis mees ära ja jalutas minema.
Nüüd on mul uus kaaslane (vanus 26) ja proovitud on 9 kuud. Selle aja sees tehtud emakaröntgen, kus oli kõik korras(läbitavus väga hea). Ka olen saanud Serophenet, et reguleerida tsüklit. Kaalu olen kaotanud 17 kg.
10 nov.oli menses. Detsembris enam polnud. Käisin 29 dets.arstil ja ta ütles, et mul on hetkel ovulatsioon. Mis põhjustaks nii pika tsükli? Jaan. oli taas menses. Veerbuar ja märts puudusid. Oma arst on hetkel haige ja teine arst mulle rohtu(serphene) ei kirjuta. Arvab, et pole vaja.
IVF kahjuks majanduslikel põhjustel hetkel kõne alla ei tule. Kas on veel mingeid (odavamaid)võimalusi, kuidas võiks toimida, et rasedus tekiks. Küsin Teilt, sest jätsite mulle väga toreda ja asjaliku mulje.
Kõik head
LE
NB! Viimased päevad on väike probleem selles, et kui aevastan või keeran end valesti, siis emakas läheb krampi ja on ikka üsna valus. On see midagi olulist? Varem pole seda täheldanud.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
Alustada tuleb ovulatoorse tsükli taastamisest. Kui munasarjad pole oma tundlikkust kaotanud, võib abi olla serophene'st. Võite registreeruda minu vastuvõtule 7319 100 v www.kliinikum.ee kaudu.
AE

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Kehaväline viljastamine

Kehaväline viljastamine - lastetus

Tere oleks soov teada kui palju umbes võib kunstlik viljastamine maksta ja mis on kõike otavam

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Tervist,
kunstliku viljastamise hind sõltub mitmetest asjaoludest, eeskätt sellest, millist meetodit tuleks rakendada. Soovitan registreeruda viljatusravi arsti vastuvõtule, siis saate konkreetse ...

Loe edasi

Ebaregulaarne tsükkel, lastetus

Tere!
Kui mul kunagi 14-15 aastaselt päevad hakkasid, olid need suhteliselt ebaregulaarsed. Üldiselt üle kuu-paari aga toimisid. 5aastat tagasi läksin tööle asutussse, kus töö oli 3 vahetuses. Hommik, ...

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Estrofem, Duphaston, Diane - neist ravimeist ükski ei aita rasestumisele kaasa. Metformiin võib kaudselt aidata, kui õnnestub kaalus alla võtta. Vastuvõtule tulek oleks õige otsus.
AE

Loe edasi

Lastetus

Tere! Olen teist korda abielus. Esimesest abielust nagu oleks kolm last. Teise naise vanus on 31. Kaheksa aastat pole kordagi kasutanud rasestumisvastaseid vahendeid. Abikaasa on korduvalt käinud uuringutel ...

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Tervist,
sellises olukorras tuleks abi otsida mõnest lastetuse raviga tegelevast kliinikust - mõlemad Tallinna keskhaiglad, NovaVita kliinik, Elite kliinik, TÜ Kliinikum.
Registreeruge lastetusraviga ...

Loe edasi

Lastetus

Küsimus - kas Te töötate ka Tallinnas, et Teie vastuvõtule tulla seoses lastetusega?

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Kahjuks mitte.
AE

Loe edasi

Lastetus

Tere!
Anamneesis on keemiaravi neli aasta tagasi, aga praegu kõik on korras. Mul ei ole menstruatsiooni, käisin arsti juurde, kus selgus, et FSH väga kõrge. Arst ütles, et rohkem ei saa midagi teha ...

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Kirjelduse põhjal arvan, et doonorirakud on ainus võimalus.
AE

Loe edasi

kehavdline viljastamine-lastetus

Tere,minu küsimus... palju maksab kehadline vilastamine ja kus on võimalik seda teha ?

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Kindlustatud isikule on kehaväline viljastamine tasuta.
Ravimite kuluks arvestage ca 12 000.
Tehakse: NovaVita kliinik Viimsis, Ida-Tallinna keskhaigla naistekliinik, Elite kliinik Tartus, ...

Loe edasi

lastetus

Olen kasutanud 17.-28.-aastaseni rasestumisvastaseid tablette (Rigevidoni). Nüüd seega 4 aastat pole ma neid kasutanud, aga rasestunud ka pole. Kas mul on põhjust muretsemiseks? Selle tabletivaba perioodi ...

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

kui rasedusest ei hoiduta ja elatakse püsivalt koos, rasestub enamus naistest 1 a jooksul.
ma arvan, et teil oleks aeg asja uurima hakata. alustage naistearsti külastusest.

AE

Loe edasi

lastetus

Tere!Oleme mehega aastaid üritanud lapsi saada,kuid siis selgus et mehe spermatsoidid on eluvõimetud.Kas on ka võimalik et ravi tulemusel me ikka saaksime lapsi,või oleks etem kasutada spermatoonorit?

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Tere,

sellele küsimusele peaks vastama androloog. "Eluvõimetus" on mõiste, mida saab mitmeti tõlgendada, sellepärast jätan vastuse võlgu. Doonorisperma kasutamine peaks jääma viimaseks võimaluseks. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: