Kuntsliku viljastamise õnnestumise tõenäosus? 17.02.10 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere küsiksin, et kui suur on meil IFV-rasestumise tõenäosus? Mul endal on polütsüstilised munasarjad ja kilpnäärme alatalitus. Saan hetkel metformiini ja L-thyroxini (see on eluaegne). Olen sünnitanud 2 last. Olen laste isast lahus ja praeguse mehega koos üritanud last saada ca 2 aastat. Eelmise aasta märtsis tehti Lap, kus siis drilliti munasarju. Mehel aga selgus,et sperma pole piisavalt kiire A+B=16% ja normaalseid spermatosoide vaid 1%. Rohkemat ei öeldud. Hormoonid nii mul kui mehel OK...Mees saab hetkel serophene ravi. Ja märtsis tagasi. Siiani pole ikka õnnestunud rasestuda. Ja selliste mehepoolsete näitajatega tõenäoliselt polegi võimalik. Ca aasta ei toimunud mul ka OV. Nüüd on hakanud imekombel ise toimuma. See kuu juba 3-s kord ise :) (jälgin basaali) Vabandan, et kui küsimus on rumal, aga tahaks teada, kui suur tõenäosus on siiski selliste näitajatega viljastuda kunstlikult? IFVi aeg on pandud kirja septembriks. Selleks aja olen 25. Tänan, kui oskate mingisugustki lohutavat vastust anda :) Tervitades, A.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
IVF abil rasestumise tõenäosus sõltub peamiselt naise vanusest. Pakun, et teie puhul on see ca 40% (heade spermanäitajate korral oleks ehk isegi 50%).
loomulikul teel rasestumine on samuti võimalik, aga kui seda septembriks ei juhtu, soovitan IVF läbi teha.

AE